Valverde thotë se Reali është favorit për ta fituar La Ligën

- Advertisement -

Valverde mendon se Reali është favoriti numër një për të triumfuar në Spanjë.

Pak
kohë pas shkarkimit nga Barcelona, për rezultate negative, Ernesto Valverde është
rikthyer të flasë për La Ligën.

Tani,
si një njeri pa klub, Valverde ka dëshpëruar paksa katalunasit duke thënë se e
sheh Madridin e Zinedine Zidane si ekipin më favorit për ta fituar La Ligën.
Pas 23
xhirove, Reali prin me 52 pikë, tri më shumë se Barça në vendin e dytë, që ka
grumbulluar 49.

“Favoriti
juaj për ta fituar La Ligën? Real Madridi është shumë i fortë dhe shumë i
fokusuar në La Ligën”, u shpreh Ernesto.

Ai
tha se dëshiron të shfrytëzojë këtë kohë të lirë duke parë ndeshje të ndryshme,
duke u takuar me kolege, vende të ndryshme etj.

Valverde
tha se më nuk ka shikuar ndeshje të Barcelonës, që prej shkarkimit në janar, i
vetmi takim që ka ndjekur me interes është ai me Athletic Bilbaon, ku Barça u
eliminua nga Kupa e Mbretit. /Gazeta Express/

The post Valverde thotë se Reali është favorit për ta fituar La Ligën appeared first on Gazeta Express.

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Lexo

Vjollca Shala emërohet U.D. e Kryeshefit Ekzekutiv të Postës

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës, sot ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën ka pranuar dorëheqjen e dy zyrtarëve...
- Advertisement -

Këto janë komunat ku u konfirmuan 142 rastet e reja me koronavirus në Kosovë

Edhe 142 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Si rëndom, edhe kësaj radhe Prishtina prinë me më...

Ish -Ministri Lluka thotë se ka marrë vaksinën ruse, pastaj bën një shpjegim

Ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, sot gjatë ditës në llogarinë e tij zyrtare në twitter ka thënë se bashkë me familjen e tij...

Zemaj: Situata me COVID-19 është e menaxhueshme

Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se...

Related News

Vjollca Shala emërohet U.D. e Kryeshefit Ekzekutiv të Postës

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës, sot ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën ka pranuar dorëheqjen e dy zyrtarëve...

Këto janë komunat ku u konfirmuan 142 rastet e reja me koronavirus në Kosovë

Edhe 142 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Si rëndom, edhe kësaj radhe Prishtina prinë me më...

Ish -Ministri Lluka thotë se ka marrë vaksinën ruse, pastaj bën një shpjegim

Ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, sot gjatë ditës në llogarinë e tij zyrtare në twitter ka thënë se bashkë me familjen e tij...

Zemaj: Situata me COVID-19 është e menaxhueshme

Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se...

Plagosje me armë zjarri në Vushtrri, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në komunën e Vushtrrisë. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur...
- Advertisement -