Thuajini mirupafshim rrudhave, njollave dhe puçrave me këtë recetë

- Advertisement -

Kush janë shkaktarët e rrudhave dhe njollave? Edhe pse ka shumë faktorë të cilët ndikojnë në formimin e rrudhave dhe problemeve të tjera të fytyrës, disa nga ato janë: Ndryshimet hormonale, heqja e qimeve me lazer, shtatëzania dhe kontraceptivët e ndryshëm.

Një nga ato është dhe përdorimi i majdanozit i cili ka veti të panumërta në eleminimin e puçrave, akneve, irritimeve të ndryshme. Por nuk ka benefite vetëm për fytyrën tuiaj por edhe për shendetin tuaj në përgjithësi. Për shembull mund të trajtojë diabetin, mosfunksionimin e veshkave, gjithashtu është shumë i rekomandueshëm për heqjen e temperaturës dhe etheve.

Përbërësit:

2 lugë me majdanoz të coptuar,

1 lugë me lëng limoni ose uthull molle,

200 ml ujë.

Përgatitja:

Prisni gjethet e majdanozit shumë hollë dhe vendosini në një tenxhere për të valuar për 15 minuta. Më pas lëreni të ftohet dhe kur të jetë ftohur hidhni një lugë limoni ose uthull molle, kë të preferoni. Vendoseni në një enë qelqi dhe mbajeni në frigorifer.

Si ta përdorni:

Proçedura është shumë e thjeshtë. Mund ta përdorni njësoj sikur përdorni kremin tuaj hidratues, pra vendoseni me gishta në zonën problematike. Ky locion gjithashtu trajton qukat dhe zbardh fytyrën tuaj. Pas 30 ditësh përdorimi do vini re ndryshime të mëdha.

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Lexo

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...
- Advertisement -

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Related News

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Ekskluzive: Ky është bordi i ri i KEK-ut

Qeveria e Republikës ka shkarkuar bordin e KEK-ut. Kësisoj, menjëherë ka marrë vendim që të emëroj bordin e ri. Indeksonline ka mësuar emrat e tyre: Musa...
- Advertisement -