Takimi i shumëpritur: Kurti në zyrë të Hashim Thaçit

Ka filluar në presidencë, takimi në mes të kreut të LV-së, Albin Kurtit dhe të parit të shtetit, Hashim Thaçit.

Presidenti i vendit do të mbajë një takim konsultativ me të parin e LV-së, Albin Kurtin ku do të diskutohet për mandatarin.

Të dy këta, nuk kishin arritur që të dakordohen për tri herë me radhë për ditën dhe orën se kur do të shiheshin, në komunikimin që e kishin bërë përmes letrave.

Në këtë takim, ku flitet për mandatarin, Kurti sic edhe ka njoftuar pëmes një video mesazhi shkon pa një marrëveshje koalicionin me LDK-në.

Të fundit

Dhimbja e kësaj pjese të fytyrës mund të jetë simptomë e koronavirusit

Një shkencëtar i të dhënave ka pohuar se rezultatet e kërkimit në Google nga e gjithë bota mund të jenë thelbësore për përcaktimin e...

Një i infektuar nga Peja në gjendje të rëndë, pesë të tjerët po trajtohen në shtëpi

Njëri prej pacientëve të infektuar me koronavirus nga komuna e Pejës, i cili është duke u trajtuar në Klinikën Infektive në Prishtinë është në...

Nëna e Pep Guardiolës vdes nga COVID-19

Nëna e trajnerit spanjoll të futbollit, Pep Guardiola, ka vdekur sot, si pasojë e sëmundjes me COVID-19, raportojnë mediat angelze. Sipas Sky Sport, klubi anglez i...

Fifi e pranon se është e dashuruar, mes lotësh rrëfen planet për dasmën

Fifi përlotet teksa flet për mashkullin që dashuron. Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Fifi gjatë intervistës më të fundit me Ardit Gjebrean rrëfeu shumë...

Thaçi i kërkon Lumezit të ndërmarrë veprime ndaj Agim Bahtirit: Unë dhe familja ndihemi te kërcënuar nga deklaratat e tij

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka deponuar Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër kryetarit të Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtirit, pas...