Si u kërkua në tualet vota për anëtar në Këshillin Prokurorial?

- Advertisement -

Një prokuror i Prokurorisë Themelore të Ferizajt, loboi në një vend jo fort të zakonshëm për t’i marrë votat që të bëhet më pas anëtar i Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Për tu emëruar anëtar i Këshillit Prokurorial të Kosovës, një prej prokurorëve të Prokurorisë Themelore në Ferizaj provoi t’i sigurojë vota vetes. Madje këtë tentoi ta bëjë në një vend jo fort të zakonshëm.

Në një prej tualeteve të objektit të Prokurorisë në Ferizaj dikush loboi për tu bërë anëtar i KPK’së. Ai i kërkoi votën kolegut të tij, Paulin Pashkut.

Pashku i pyetur nga Klan Kosova nuk tregoi emrin e personit i cili vjen nga Prishtina e të cilin nuk e ka lajmëruar as në polici ani se bëri me dije se i njëjti ka tre javë që tërthorazi ja kërkonte votën.

Një ish-prokuror thotë se KPK duhet të merret urgjentisht me rastet si këto të cilat sipas tij kanë ndodhur edhe në të kaluarën në mënyra të ndryshme.

Për shkak të parregullsive, javën e kaluar, SHBA dhe BE u larguan nga monitorimi i procesit të zgjedhjeve në KPK. Për këtë të fundit, Sylë Hoxha, thotë se ky është alarmi i fundit që të nis me ndryshime.

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Lexo

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...
- Advertisement -

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Related News

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Ekskluzive: Ky është bordi i ri i KEK-ut

Qeveria e Republikës ka shkarkuar bordin e KEK-ut. Kësisoj, menjëherë ka marrë vendim që të emëroj bordin e ri. Indeksonline ka mësuar emrat e tyre: Musa...
- Advertisement -