Shurupi shtëpiak që do ju shëroj kollin dhe të ju pastroj mushkëritë

- Advertisement -

Kolli është problemi më i madh gjatë dimrit.

Nëse shpesh keni kollë dhe mukus të tepërt, ky ilaç shtëpiak sigurisht që do t’ju bëjë mirë. Është i sigurt si për të rriturit ashtu edhe për fëmijët, shkruan “HolisticLivingTips”, transmeton lajm
Karrotat janë të pasura me antioksidantë, dhe ndihmon shumë personat diabetikët dhe ata që kanë hipertension. Gjithmonë zgjidhni lëngun e freskët të karotës në vend që të hani perime të papërpunuara, sepse lëngjet kanë një përqendrim më të lartë të lëndëve ushqyese.

Çfarë i bën karotat kaq të shkëlqyera për ju?

Rritja e imunitetit dhe shëndeti kardiovaskular
Ulja e kolesterolit
Parandalimi i kancerit
Lëkurë pa puçrra
Përmbajtje e lartë e vitaminave (këto vitamina janë të shkëlqyera për lëkurën tuaj!)
Niveli i lartë i kalciumit
Tretja e përmirësuar
Detoksifikimi

Receta e shurupit

Përbërësit:

karota

3-4 lugë mjaltë

ujë

Përgatitja:

Qëroni dhe preni karrotat në copa. I zieni deri sa të zbuten. Kulloni karotat dhe ruani lëngun në të cilin janë gatuar. I shtypni karrotat që të mbeteni me një lloj pureje.

Përziej 3-4 lugë mjaltë në ujin në të cilin ke gatuar karrotat, dhe më pas shto karrotat e shtypura. Ky është shurupi juaj i kollës i bërë në shtëpi. Ruajeni në vend të ftohtë.

Përdorimi:

Merrni 3-4 lugë të ilaçit. Ju duhet të ndiheni më mirë brenda një ose dy ditësh.

Kjo recetë e lashtë do t’ju ndihmojë të eleminoni atë mukus kokëfortë nga mushkëritë tuaja dhe të lehtësoni kollën tuaj. /Lajmi.

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Lexo

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...
- Advertisement -

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Related News

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Ekskluzive: Ky është bordi i ri i KEK-ut

Qeveria e Republikës ka shkarkuar bordin e KEK-ut. Kësisoj, menjëherë ka marrë vendim që të emëroj bordin e ri. Indeksonline ka mësuar emrat e tyre: Musa...
- Advertisement -