Një familje i gjejnë një milion dollarë, por i dorëzojnë në polici

- Advertisement -

Një familje nga Virxhinia vetëm po përpiqej thjesht që të kapërcente trishtimin e karantinës me një shëtitje të gjatë me makinë, kur i ndodhi ajo që mund të shpresojë shumëkush prej nesh: gjetën në mes të rrugës qese që kishin brenda gati 1 milionë dollarë!

Një makinë përpara tyre e kishte anashkaluar me idenë që ishte qese plehrash, por familja Schantz nuk pati kohë për manovra e i kaluan sipër, shkruan Gazeta SHQIP. Për të mos lënë “plehrat” ashtu, e morën dhe e hodhën në pjesën e pasmë të kamionçinës.

Duke ecur panë dhe një qese tjetër, e morën dhe ata me idenë që më vonë t`i hidhnin bashkë në koshat e mbeturinave.

Kur arritën në shtëpi dhe i panë, iu dukën si zarfa të dërguara me postë. Por kur kontrolluan më mirë, panë se ishin para”, thotë CNN, duke cituar sherifin e kontesë Caroline, Scott Moser.

Ata nuk i mbajtën paratë, por lajmëruan autoritetet, të cilat tani po hetojnë për të parë sesi përfunduan këto para në rrugë. Moser vetë e pranoi se vendimi për t`i kthyer paratë do të kishte qenë i vështirë për këdo, por ai shtoi se familja, kishte bërë gjënë e duhur.

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Lexo

Prishtinë, prindërit rrahen mes vete e më pas sulmojnë vajzën e tyre

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë, të cilët pas një mosmarrëveshje kishin sulmuar fizikisht njëri tjetrin, e më...
- Advertisement -

Kështu dukej Ivanka Trump përpara se të bëhej kaq e famshme

Ivanka Trump u vendos në qendër të vëmendjes për shkak të babait të saj, president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por jo vetëm kaq!...

Gjuriq: Mbijetesa e Qeverisë Hoti varet nga Lista Serbe

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka folur për rëndësinë e Listës Serbe në Qeverinë e re të Kosovës. Testi...

Haxhi Shala “kërcënon” Fatmir Limajn: Nëse nuk ndodh kjo në Nisma unë largohem

Deputeti i NISMA Socialdemokrate, Haxhi Shala ka komentuar edhe emrin e zëvendëskryeministres nga partia e tij.Shala në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV...

Related News

Prishtinë, prindërit rrahen mes vete e më pas sulmojnë vajzën e tyre

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë, të cilët pas një mosmarrëveshje kishin sulmuar fizikisht njëri tjetrin, e më...

Kështu dukej Ivanka Trump përpara se të bëhej kaq e famshme

Ivanka Trump u vendos në qendër të vëmendjes për shkak të babait të saj, president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por jo vetëm kaq!...

Gjuriq: Mbijetesa e Qeverisë Hoti varet nga Lista Serbe

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka folur për rëndësinë e Listës Serbe në Qeverinë e re të Kosovës. Testi...

Haxhi Shala “kërcënon” Fatmir Limajn: Nëse nuk ndodh kjo në Nisma unë largohem

Deputeti i NISMA Socialdemokrate, Haxhi Shala ka komentuar edhe emrin e zëvendëskryeministres nga partia e tij.Shala në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV...

Rivendoset flamuri i UÇK-së në oborrin e qeverisë

Është rivendosur flamuri i UÇK-së në oborrin e qeverisë, i cili së fundi ishte larguar nga aty. Gjatë ditës së sotme u bë diskutim i...
- Advertisement -