Labi mbledh afro 200 mijë euro, deputetët bëhen “copa” me njëri-tjetrin në Kuvend

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka vazhduar edhe sot aksionin për mbledhjen e parave për familjet skamnore, pas rasteve të shumta me Covid-19 në vendin tonë.

Indeks mëson se Labi deri më tani ka mbledhur afro 200 mijë euro, të dedikuar enkas për familjet skamnore.

Ndonëse në Kuvendin e Kosovës po zhvillohen debate dhe polemika të ashpra mes deputetëve, Tahiri ka vazhduar punën e tij.

“Vazhdojmë punën edhe pa ministra e politikë se njerëzit na presin të dashur qytetarë! Po ashtu, kush nuk ka maska mbrojtëse nëpër spitale e emergjenca sikur nuk kishte në Ferizaj, Viti, Malishev e tutje, mund ti furnizoj me shumë vullnet pêr mbrojtjen e mjekëve! Ti lem anash inatet e të punojmë! Deri më tani janë mbledhur kogja para na duhet të vazhdojmë edhe pse koha shumë e vështire.  Zoti ju bekoftë”, ka shkruar ai në Facebook.

 

No photo description available.

Të fundit

Dhimbja e kësaj pjese të fytyrës mund të jetë simptomë e koronavirusit

Një shkencëtar i të dhënave ka pohuar se rezultatet e kërkimit në Google nga e gjithë bota mund të jenë thelbësore për përcaktimin e...

Një i infektuar nga Peja në gjendje të rëndë, pesë të tjerët po trajtohen në shtëpi

Njëri prej pacientëve të infektuar me koronavirus nga komuna e Pejës, i cili është duke u trajtuar në Klinikën Infektive në Prishtinë është në...

Nëna e Pep Guardiolës vdes nga COVID-19

Nëna e trajnerit spanjoll të futbollit, Pep Guardiola, ka vdekur sot, si pasojë e sëmundjes me COVID-19, raportojnë mediat angelze. Sipas Sky Sport, klubi anglez i...

Fifi e pranon se është e dashuruar, mes lotësh rrëfen planet për dasmën

Fifi përlotet teksa flet për mashkullin që dashuron. Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Fifi gjatë intervistës më të fundit me Ardit Gjebrean rrëfeu shumë...

Thaçi i kërkon Lumezit të ndërmarrë veprime ndaj Agim Bahtirit: Unë dhe familja ndihemi te kërcënuar nga deklaratat e tij

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka deponuar Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër kryetarit të Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtirit, pas...