I moshuari nga Shqipëria: I bëj thirrje Albin Kurtit të vijë dhe të na përfaqësojë (VIDEO)

- Advertisement -

Gjatë protestës që po zhvillohet ditën e sotme nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, mikrofonin në podium, veç figurave intelektuale e kanë marrë edhe qytetarë të ndryshëm.
Ndër to ishte një burrë i moshuar, i cili teksa fliste për Teatrin Kombëtar, në fund fare i bëri një thirrje kryeministrit në detyrë të Kosovës Albin Kurtit, që të vijë të udhëheqë Shqipërinë sepse nuk ka kush ta udhëheqë.

Ndërkohë që gjatë këtij komenti epik, të pranishëm në shesh ishin edhe eksponentët e rëndësishëm të opozitës, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha si dhe kryetarja e Lëviznjes Socialiste Monika Kryemadhi.

“I bëj thirrje Albin Kurtit, që meqë ne nuk kemi udhëheqës të vijë të na udhëheqë ne!”- tha pensonisti.

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Lexo

Prishtinë, prindërit rrahen mes vete e më pas sulmojnë vajzën e tyre

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë, të cilët pas një mosmarrëveshje kishin sulmuar fizikisht njëri tjetrin, e më...
- Advertisement -

Kështu dukej Ivanka Trump përpara se të bëhej kaq e famshme

Ivanka Trump u vendos në qendër të vëmendjes për shkak të babait të saj, president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por jo vetëm kaq!...

Gjuriq: Mbijetesa e Qeverisë Hoti varet nga Lista Serbe

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka folur për rëndësinë e Listës Serbe në Qeverinë e re të Kosovës. Testi...

Haxhi Shala “kërcënon” Fatmir Limajn: Nëse nuk ndodh kjo në Nisma unë largohem

Deputeti i NISMA Socialdemokrate, Haxhi Shala ka komentuar edhe emrin e zëvendëskryeministres nga partia e tij.Shala në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV...

Related News

Prishtinë, prindërit rrahen mes vete e më pas sulmojnë vajzën e tyre

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë, të cilët pas një mosmarrëveshje kishin sulmuar fizikisht njëri tjetrin, e më...

Kështu dukej Ivanka Trump përpara se të bëhej kaq e famshme

Ivanka Trump u vendos në qendër të vëmendjes për shkak të babait të saj, president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por jo vetëm kaq!...

Gjuriq: Mbijetesa e Qeverisë Hoti varet nga Lista Serbe

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka folur për rëndësinë e Listës Serbe në Qeverinë e re të Kosovës. Testi...

Haxhi Shala “kërcënon” Fatmir Limajn: Nëse nuk ndodh kjo në Nisma unë largohem

Deputeti i NISMA Socialdemokrate, Haxhi Shala ka komentuar edhe emrin e zëvendëskryeministres nga partia e tij.Shala në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV...

Rivendoset flamuri i UÇK-së në oborrin e qeverisë

Është rivendosur flamuri i UÇK-së në oborrin e qeverisë, i cili së fundi ishte larguar nga aty. Gjatë ditës së sotme u bë diskutim i...
- Advertisement -