Haxhiu i del në krah Konjufcës pas komunikatës së PDK-së: Të trajtohet sa më parë padia për shpifje

Deputetja e LV-së, Albulena Haxhiu iu është kundërpërgjigjur sot Partisë Demokratike të Kosovës që përmes një komunikate kanë kërkuar sqarime për lidhjet e kryeparlamentarit Glauk Konjufca me Sadri Ramabajën të dënuar në rastin ‘Syri i Popullit’, 

Haxhiu ka shkruar në Facebook se këto janë përpjekje të dështuara me qëllim të njollosjes së figurës së Glauk Konjufcës.

“Dikur shpifnin se ka qenë në “SHIK” e tash shpifin se ka lidhje me organizatën “Syri i Popullit”. Për ta ndalur këtë abuzim, Gjykata duhet sa më parë të trajtoj padinë për shpifje për rastin e parë ndërsa prokuroria sa më parë të trajtoj kallëzimin penal kundrejt Thaçit e Veselit për deklaratat e rreme nën betim të penalizuar në Kodin Penal”, ka deklaruar ajo.

Haxhiu ka shtuar se zgjedhja e Konjufcës si kryeparlamentar ia ka kthyer dinjitetin vendin.

“Zgjedhja e Glaukut në pozitën e Kryetarit të Kuvendit, ia ka kthyer dinjitetin Kuvendit. PDK duhet të mësohet me këtë ndryshim pozitiv”, tha ajo.
Albulen Haxhiu Facebook.

 

Të fundit

Genc Prelvukaj dhe Sinan Vllasaliu publikojnë këngën “Hallall e ke”

Ka disa ditë që është paralajmëruar bashkëpunimi në mes dyshes Sinan Vllasaliu dhe Genc Prelvukaj. Ata tashmë e kanë lansuar këngën e tyre të re...

IKShP: Ju lutemi mos dilni aty ku ka grumbuj njerëzish, mund të shkaktoni shpërthim epidemik!

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, sërish u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve,  që të mos dalin jashtë shtëpive të tyre, transmeton...

Presidenti ua kërkoi mandatarin, kjo është përgjigja nga VV

Partia e parë e dalë nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, Lëvizja Vetëvendosje do të duhet që të propozojë një mandatar të ri, pas mocionit...

SHITËSIT E FIDANËVE NË KRUSHË KONFIRMOHEN ME KORONAVIRUS, KËRKOHET QË BLERËSIT TË PARAQITEN NË QKMF

Kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe, Selami Hoti, ka njoftuar qytetarët se dy shitës të fidanëve në Malishevë kanë rezultuar pozitivë për...

“E shpëtuam babën”, Mozzik me fjalë prekëse nga spitali

Dy reperët e njohur shqiptar, Mozzik dhe Getinjo, së fundmi janë përballur me diçka shumë të rëndë. Babai i tyre Gazmend Aliu ka pësuar infarkte...