Fillon takimi të Munih – Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq përballë njëri-tjetrit

Ka nisur diskutimi për Ballkanin Perëndimor në Konferencën e Sigurisë në Munih. Në këtë takim merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e presidenti serb, Aleksandar Vuçic, të cilët janë ulur përballë njëri-tjetrit.

Në panelin ku po diskutohet për rajonin, marrin pjesë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Pendarovski, ai i Malit të Zi, Gjukanoviç e shefi i diplomacisë europiane, Borrell.

Ky panel është parashikuar të zhvillohet me dyer të mbyllura.

 

Të fundit

Deputetja beqare e LDK-së shijon skijimin

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Saranda Musliu ka gjetur kohë edhe për pak relaks. Ajo ka postuar një fotografi në qendrën turistike në Brezovicë. Vlen...

Qeveria shkarkon Bordin e Telekomit

Qeveria e Kosovës ka shkarkuar bordin e ndërmarrjes publike Telekomi. Ministrja e Tregtisë dhe Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka thënë se kjo është domosdoshmëri.“Ndërmarrja është në...

Policja Valdete Bllaca ndoqi 14 seanca tek psikologu, detaje të reja për vrasjen në Gjilan

Policia e Kosovës ka dhënë detaje sa i përket gjendjes mendore të Valdete Bllacës e cila dyshohet se ka privuar nga jeta katër familjarët...

Vajtimi për ndihmë: Pas këtyre fjalëve fshihen depresioni dhe idetë vetëvrasëse

“Crisis Text Line”, organizatë joprofitabile, e cila u ofron këshillime personave në momente krize, ka publikuar se si sillen tinejxherët nga Amerika kur përgatiten...

Butrint Imeri dhe Ermal Fejzullahu publikojnë këngën ‘Për një dashuri’

Hitin e vjetër ‘Për një dashuri’, këngëtari i mirënjohur Butrint Imeri e sjell në një version të ri. Kënga është bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Për...