TË NDRYSHME

Testet e dhuruara sot nga Gjermania, të negociuara në kohën e Arben Vitisë

Gjermania i ka dhuruar 6 mijë teste për coronavirus Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Held, tha se ky donacion...

Digjen dy vetura të familjes së Sabit Gecit

Persona të panjohur kanë djegur dy vetura të familjes së Sabit Gecit. Njëra veturë e tipit Audi pronë e Sabit Geci dhe një tjetër...

Isa Mustafa infektohet me COVID-19

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur vet ai në një postim...

Në pritje të 170 eurove, mijëra qytetarë po shikojnë sot fytyrën e vërtetë të deputetëve kosovarë

Dje në ora 10:00 ka nisur një seancë maratonike e cila po vazhdon edhe sot. Qytetarët mund të jenë ndjerë të zhgënjyer kur ratifikimi...

Vuçiqi pas samitit virtual: Serbia s’pranon ultimatum

Përfundon “samiti virtual” i Parisit, Vuçiqi thotë se Serbia s’pranon ultimatum Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar të premten se shteti i tij është...
- Advertisement -
- Advertisement -

Most Commented

Testet e dhuruara sot nga Gjermania, të negociuara në kohën e Arben Vitisë

Gjermania i ka dhuruar 6 mijë teste për coronavirus Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Held, tha se ky donacion...

Digjen dy vetura të familjes së Sabit Gecit

Persona të panjohur kanë djegur dy vetura të familjes së Sabit Gecit. Njëra veturë e tipit Audi pronë e Sabit Geci dhe një tjetër...

Isa Mustafa infektohet me COVID-19

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur vet ai në një postim...

Në pritje të 170 eurove, mijëra qytetarë po shikojnë sot fytyrën e vërtetë të deputetëve kosovarë

Dje në ora 10:00 ka nisur një seancë maratonike e cila po vazhdon edhe sot. Qytetarët mund të jenë ndjerë të zhgënjyer kur ratifikimi...

Besim Ndrecaj, heroi nga Suhareka që vrau komandantin dhe ushtarët serbë

Besim Ndrecaj është dëshmor i kombit shqiptar, i cili u vra me 3 maj të vitit 1995 nga forcat serbe, në Suharekë, transmeton Gazeta...

Kur Serbia dhe Maqedonia flisnin shqip

Andreas Dushi Kam cituar shpesh herë librin e studiuesit Gaetano Petrotta “Populli, gjuha dhe letërsia shqipe” pasi, si albanolog dhe studiues i huaj, ai në...

Dieta 3 ditore pas festave që ju rikthen në formë

Nuk duam t’ju pyesim sa keni ngrënë për festa, mjafton të spiunojmë pak frigoriferin për ta marrë vesh. Nata e Vitit të Ri mund...

Pamje të rralla dhe emocionuese: Momenti kur UÇK me anë të bojlerit hedh në ajër autoblindën me ushtarët serbë

Lufta e Kosovës ishte një konflikt i armatosur në Kosovë që filloi më 28 shkurt të vitit 1998, në mes të forcave serbe dhe...

Luksi i gruas së Ministrit Matoshi, shfaqet duke festuar me një grusht parash në dorë

Jo rrallëherë, zyrtarët shtetërorë janë kritikuar për luksin që kanë treguar, derisa sipas Bankës Botërore mbi 20 për qind e qytetarëve jetojnë në varfëri,...

Baci Jakup ia “therr” për Zvicër, shijon një uiski me dostat e tij!

Ish-kryetari i Kuvendit, njëherit zyrtari i lartë i Nisma-s, Jakup Krasniqi ka përzgjedhur Zvcirën që t’i kaloj këto ditë. Përmes disa fotografive të postuar në...

Pamja e rrallë e Europës nga sateliti gjatë natës së Vitit të Ri

Data 31 dhjetor tregon më së miri fuqinë e dritave shumëngjyrëshe që ndezën qiellin e ftohtë të dhjetorit. Spektakli i dritave nisi me Zelandën e...

Sa çifte i msitnoi 20 vjeçari ‘plak’

Yll Raçi nga Podujeva është vetëm 20 vjeç por duket shumë më i moshuar. Ai ka zgjedhur një stil më të veçantë të veshjes dhe...
- Advertisement -

Editor Picks

Testet e dhuruara sot nga Gjermania, të negociuara në kohën e Arben Vitisë

Gjermania i ka dhuruar 6 mijë teste për coronavirus Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Held, tha se ky donacion...

Digjen dy vetura të familjes së Sabit Gecit

Persona të panjohur kanë djegur dy vetura të familjes së Sabit Gecit. Njëra veturë e tipit Audi pronë e Sabit Geci dhe një tjetër...

Isa Mustafa infektohet me COVID-19

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur vet ai në një postim...
- Advertisement -