Ballina

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...

“Nesër në 15:00”, gjithçka që duhet të dini për tërheqjen e 10 % nga Trusti

Zëdhënësi i Fondit Pensional të Kosovës (TRUST), Jeton Demi ka dhënë detaje për mënyrën e aplikimit të qytetarëve për të tërhequr 10% e kontributeve...

Podujeva thyen tabunë e bastioneve politike, priten ndryshime dramatike të pushteteve në zgjedhjet e ardhshme lokale

Fatin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në komunën e Podujevës, komunë kjo që llogaritej bastion i saj, do të mund ta kenë edhe...
- Advertisement -
- Advertisement -

Most Commented

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...

“Nesër në 15:00”, gjithçka që duhet të dini për tërheqjen e 10 % nga Trusti

Zëdhënësi i Fondit Pensional të Kosovës (TRUST), Jeton Demi ka dhënë detaje për mënyrën e aplikimit të qytetarëve për të tërhequr 10% e kontributeve...

Ballkani në gjysmëfinale të kupës, pas fitores ndaj Dukagjinit

Ballkani e ka siguruar një vend në mesin e katër skuadrave më të mira në Kupën e Kosovës, pasi e mundi lehtësisht 2:0 Dukagjinin...

Distria Krasniqi e artë në Grand Slamin e Parisit

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka qenë e pandalshme në Grand Slamin e zhvilluar sot në Paris. Në finale Krasniqi arriti të mposhtë italianen, Odette Giuffrida, transmeton Koha.net. Krasniqi...

Bersant Celina i lënduar, sa do të mungojë

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Bersant Celina është lënduar dhe nuk është në përbërjen e sotme të skuadrës së tij, Swansea. Gjithsesi, duket se lëndimi nuk është...

Shkaku i koronavirusit, lojtari i ri i Man Unitedit s’udhëton me skuadrën në Spanjë

Sulmuesi i ri i Manchester Unitedit, Odion Ighalo, nuk do të udhëtojë në Spanjë me skuadrën e tij të re për kampin stërvitore, pasi...

E pandalshmja Distria Krasniqi i siguron Kosovës medalje në Paris

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ia ka siguruar Kosovës një medalje në kategorinë deri në 52 kilogramë në Grand Slamin e Parisit, pasi që e ka zënë...

Braziliani dhuron spektakël në Kosovë: e ndal kundërshtarin, i ikën me stil tjetrit dhe shënon gol me parabolë

Futbollisti brazilian, Alan Jefferson ka debutuar me dy gola në futsallin kosovar. Ai dhuroi spektakël me golin e parë të tij, duke i ngritur...

Nora e Distria, synojnë medalje në Grand Slamin e Parisit, mungon Majlinda!

Xhudistet kosovare kërkojnë medalje në “Paris Grand Slam 2020”, mungon Majlinda Kelmendi Kosova do të përfaqësohet me tri garuese në turneun e xhudos, “Paris Grand...

Publikohet lista e futbollistëve dhe trajnerëve më të paguar në botë

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, vazhdon të jetë futbollisti më i paguar në botë, duke e lënë prapa vetes Cristiano Ronaldon e Juventusit, sipas...
- Advertisement -

Editor Picks

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...
- Advertisement -