SHËNDETËSI

Tayna nuk po ndalet, pasi doli pa reçipeta tani provokon edhe me një tjetër paraqitje

Tayna erdhi edhe me një tjetër imazh provokues. Reperja e njohur shqiptare Tayna i ka hequr pothuajse të gjitha për një foto artistike në rrjete...

Gjuriq i reagon Hotit për njohjen e ndërsjellë: Mos flisni kotësira

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se Kryeministri, Avdullah Hoti, po mashtron popullin e tij, por edhe ndërkombëtarët...

Viti i ri akademi fillon më 1 tetor, ligjëratat do të mbahen online

Studentët e vitit të parë nuk do të fillojë ligjëratat për shkak që akoma nuk ka përfunduar procesi i regjistrimit. Më 1 tetor do të...

Britania e Madhe planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën antiCOVID-19

Gazeta britanike ‘Financial Times’ njoftoi se do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe, gjatë së cilës vullnetarët do të infektohen qëllimisht...

Moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme: Shi dhe rënie temperaturash

Dy ditët në vijim mot i ndryshueshëm me reshje lokale shiu. Në fundjavë cikloni nga Italia sjell mot vjeshtor, me shi dhe rënie të...
- Advertisement -
- Advertisement -

Most Commented

Tayna nuk po ndalet, pasi doli pa reçipeta tani provokon edhe me një tjetër paraqitje

Tayna erdhi edhe me një tjetër imazh provokues. Reperja e njohur shqiptare Tayna i ka hequr pothuajse të gjitha për një foto artistike në rrjete...

Gjuriq i reagon Hotit për njohjen e ndërsjellë: Mos flisni kotësira

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se Kryeministri, Avdullah Hoti, po mashtron popullin e tij, por edhe ndërkombëtarët...

Viti i ri akademi fillon më 1 tetor, ligjëratat do të mbahen online

Studentët e vitit të parë nuk do të fillojë ligjëratat për shkak që akoma nuk ka përfunduar procesi i regjistrimit. Më 1 tetor do të...

Britania e Madhe planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën antiCOVID-19

Gazeta britanike ‘Financial Times’ njoftoi se do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe, gjatë së cilës vullnetarët do të infektohen qëllimisht...

6 sinjalet e pazakonta që tregojnë se nuk jeni mirë me shëndet

Kur diçka nuk është në rregull, trupi juaj dërgon sinjale. Mund të jetë një dhimbje koke, dhimbje barku, ndryshime në peshë ose dëshirë për...

Receta që iu shpëton mëlçinë tuaj, përgatitja dhe mënyra e konsumimit është tepër e thjeshtë

Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave. Ushqimi i dëmshëm,...

Këto 5 grupe njerëzish nuk guxojnë ta hanë hudhrën

Hudhra është një nga ushqimet më të shëndetshme në botë. Karakteristikat e saj mahnitëse shëruese e bëjnë me të vërtetë të pa mendueshme për...

​Studimi: Helmi i bletës vret qelizat e kancerit të gjirit në laborator

Shkencëtarët australianë kanë zbuluar se helmi i bletës shkatërron qelizat agresive të kancerit të gjirit në laborator. Helmi – dhe përbërja melitin që përmban –...

Ja çfarë i ndodh organizmit nëse hani 12 thelpinj hudrash

Studimet laboratorike kanë treguar se hudhra e papjekur vret bakteret, ul lipidet e gjakut dhe potencialisht ul presionin e gjakut. Kura me 12 thelpinj hudhra...

Çaji nga lëvozhgat e brendshme të arrave, shpëtim për duhanpirësit

Me përdorimin afatgjatë vepron edhe në rregullimin e shtypjes së lartë të gjakut. Arrat shpesh i përdorim në ushqim, apo si pjesë e recetave për...

Vuani nga gurët në veshka? Këto janë kurat që iu shpëtojnë nga dhimbjet e tmerrshme

Gurët në veshka janë depozitime minerale që formohen në këtë organ. Dehidratimi është një nga faktorët më të mëdhenj kontribues në formimin e gurëve në...

Nëse e keni kaluar koronavirusin, lexojeni patjetër këtë shkrim

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi. Nëse jeni shëruar nga COVID-19, mund të mos keni nevojë të hyni në karantinë ose të testoheni sërish...
- Advertisement -

Editor Picks

Tayna nuk po ndalet, pasi doli pa reçipeta tani provokon edhe me një tjetër paraqitje

Tayna erdhi edhe me një tjetër imazh provokues. Reperja e njohur shqiptare Tayna i ka hequr pothuajse të gjitha për një foto artistike në rrjete...

Gjuriq i reagon Hotit për njohjen e ndërsjellë: Mos flisni kotësira

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se Kryeministri, Avdullah Hoti, po mashtron popullin e tij, por edhe ndërkombëtarët...

Viti i ri akademi fillon më 1 tetor, ligjëratat do të mbahen online

Studentët e vitit të parë nuk do të fillojë ligjëratat për shkak që akoma nuk ka përfunduar procesi i regjistrimit. Më 1 tetor do të...
- Advertisement -