LAJME

- Advertisement -

Most Commented

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...

“Nesër në 15:00”, gjithçka që duhet të dini për tërheqjen e 10 % nga Trusti

Zëdhënësi i Fondit Pensional të Kosovës (TRUST), Jeton Demi ka dhënë detaje për mënyrën e aplikimit të qytetarëve për të tërhequr 10% e kontributeve...

Plagosje, kërcënime, shuplaka e gjuajte me kallash, skandalet e ‘kaubojve’ të Nismës

Katër anëtarë të Nismës Social Demokrate, subjekt ky i udhëhequr nga Fatmir Limaj janë bërë temë kryesore e diskutimit ditëve të fundit, për vetë...

Kroacia nga sot merr kryesimin e Bashkimit Evropian

Kroacia merr kryesimin e Bashkimit Evropian, nga Finlanda. Këtë ditë Zagrebi zyrtarisht e konsideron historike, duke pasur parasysh se ky është shteti i fundit që...

Arsyetohet Enver Shala i Nismës: Nuk ishte kallash i vërtetë, por lodër

Enver Shala, ish kandidat për deputet nga rradhët e Nismës nuk festoi si gjithë të tjerët. Ai publikoi një video, ku shihet se me një...

Presidenti i falë tre të burgosur, ja kush janë ata

Tre të burgosur janë falur nga Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Dekreti për faljën e tyre është nxjerrë me 27 nëntor. Të burgosur kanë...

Skandaloze: Kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate e “dridhë” Gjermaninë me kallashnikov

Skandaloze: Kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate e “dridhë” Gjermaninë me kallashnikov Skandaloze: Kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate e “dridhë” Gjermaninë me kallashnikov AKTUALE janar 01,...

Hoxhë Krasniqi: Haram për burrat të specializojnë në gjinekologji

Hoxha i njohur Shefqet Krasniqi, ka komentuar në lidhje me punën e mjekëve gjinekologë për të cilët sipas tij, është e ndaluar të specializojnë...

Një serb në Vetëvendosje: Top 6 aderimet e vitit

Viti që po lëmë pas është karakterizuar me shumë ngjarje interesante, por një vend të veçantë sa për ta mbajtur mend gjatë, ishin edhe...
- Advertisement -

Editor Picks

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...