LAJME

- Advertisement -

Most Commented

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Prezantohej si doktor shkence, mashtrimi me kriptovaluta i solli pasuri prej qindra miliona dollarë, njihuni me bullgaren Ruja Ignatova

Pas njërës prej mashtrimeve më të mëdha me kriptovaluta qëndron bullgarja Ruja Ignatova, e cila prej mijëra njerëzve ka vjedhur miliona dollarë. Para mijëra adhuruesve...

Halil Matoshi: Nëse nuk mundet Albini, Ramushi mbetet me ba Qeverinë e re

Këshilltari i kryeministrit në largim, Halil Matoshi ka thënë se nëse Albin Kurti nuk do të mundet që ta bëjë Qeverinë e re, atëherë...

E dhimbshme: Djaloshi nga Prishtina që vdiq sot pas aksidentit, ishte student i mjekësisë

Një aksident fatal, i morri jetën 24 vjeçarit nga Prishtina, Genc Garës. Ai para pak ditësh u godit nga një makinë në Fushë-Kosovë. Aksidenti fatal, i’a...

Kroacia merr kryesimin e Presidencës dhe Këshillit të BE’së, çka përfiton Kosova nga kjo?

Presidenca e Këshillit të Bashkimit Evropian, nga data 1 janar deri më datën 30 qershor, do të jetë në duart e Kroacisë. Sipas disa publikimeve...

Lladrovci nis vitin me fjalë të mençura: Edhe politika është si llastiku

Kryetari i komunës së Drenasit, sipas shkrimit në Facebook, sugjeron fleksibilitet në skenën politike, ngase “politika është si llastiku. Në këtë fillimvit, Lladrovci ka komentuar...

Sllobodan Teshiq, shitblerësi i armëve që blen çnjohjen e Kosovës

Dhurimi i traktorëve për tri familje serbe në disa komuna kosovare ishte bërë lajm. Por ky aksion i Zyrës së Serbisë për Kosovën që u...

Plisat njoftojnë për vdekjen e Genc Garës, djaloshit që u aksidentua para pak ditësh

Anëtari i Plisave, Genc Gara, ka vdekur sot pas një beteje disa ditore për jetë. Lajmin e kanë konfirmuar vet Plisat përmes një njoftimi...

Truproja e Rugovës thotë se më parë e shet truallin se sa makinën e presidentit që e trashëgoi

Punon sikur para 20 viteve. Madje është e gatshme edhe për përcjellje. Esat Geci, që ishte pjesëtar i mbrojtjes së afërt të ish-presidentit Ibrahim Rugova...
- Advertisement -

Editor Picks

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...