LAJME

- Advertisement -

Most Commented

Zemaj: Situata me COVID-19 është e menaxhueshme

Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se...

Plagosje me armë zjarri në Vushtrri, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në komunën e Vushtrrisë. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur...

BE rezervon 400 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Komisioni Europian njoftoi sot se ka rezervuar në emër të vendeve anëtare të BE-së deri në 400 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër...

Reagojnë ‘Pishtarët’, pasi KELKOS mirëpriti nismën për formimin e komisionit hetimor për Hidrocentrale

Organizata Joqeveritare ‘Pishtarët’ ka reaguar në Facebook pasi KLEKOS Energy ka mirëpritur nismën për krijimin e një komisioni hetimor për hidrocentralet.Sipas Pishtarëve, kompania KELKOS...

Donald Trump i shkruan Ramush Haradinajt

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se ka pranuar letër urim për festat e fundvitit nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

Patriarku Irinej e quan Kosovën “Serbi të Vjetër”

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, ka uruar të gjithë serbët për Krishtlindjet. Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, edhe në mesazhin e tij urues...

Sa do ta përballonte Irani një konfrontim me SHBA-në? Të dhëna që tregojnë fuqinë e dy ushtrive, përmes shifrave!

Pasi presidenti amerikan Donald Trump urdhëroi vrasjen e gjeneralit të lartë të Iranit, Qassem Soleimani, shumë kanë shtruar pyetjen se sa ky vend do...

Skandali i Prontos godet fort Kosovën

“Epilogu i gjykimit të rastit Pronto është dëshmi se realisht në Kosovë nuk sundon ligji, por që gjyqtarët dhe prokurorët janë në duart e...

Njeriu i afërt me Kosovën bëhet President i Kroacisë

Zoran Milanovic edhe zyrtarisht është zgjedhur President i ri i Kroacisë, duke fituar rreth 52.69 përqind të votave. Personi që dikur ishte Kryeministër i...

E dhimbshme: 20-vjeçari nga Prizreni vdes në aksident trafiku

Mbrëmë ka ndodhur një aksident me fatalitet me ç’rastë ka humbur jetën një person dhe dy të tjerë kanë marr lëndime të rënda trupore. Sipas...

Presidenca njofton zyrtarisht për takimin mes Thaçit e Kurtit, mediat mund të marrin veç pamje

Departamenti i Informacionit dhe Komunikimit me Publikun nga presidenca e Kosovës kanë njoftuar për takimin e sotëm që do të ketë Presidenti i vendit,...

Nesër gjakovarët mblidhen për të kundërshtuar ardhjen e pelegrinëve serbë në Kishën Ortodokse

Nesër, më 6 janar në Kishën Ortodokse në Gjakovë pritet të vijnë pelegrinë serbë. Për të kundërshtuar ardhjen  e tyre, përmes një njoftimi për media...
- Advertisement -

Editor Picks

Zemaj: Situata me COVID-19 është e menaxhueshme

Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se...

Plagosje me armë zjarri në Vushtrri, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në komunën e Vushtrrisë. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur...

BE rezervon 400 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Komisioni Europian njoftoi sot se ka rezervuar në emër të vendeve anëtare të BE-së deri në 400 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër...