LAJME

- Advertisement -

Most Commented

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Kontratë pune për një nënshkrim në muaj

Një 40-vjeçar serb nga Mitrovica e Veriut (emër i njohur për redaksinë), detyrim të vetëm për marrjen e pagës mujore nga institucionet e Kosovës...

Dallaveret në PTK, Prokuroria ngre aktakuzë për Shyqyri Haxhën

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë kundër ish-kryeshefit ekzekutiv të PTK-së, Shyqri Haxha, nën dyshimin se ka kryer veprën penale...

Isa Mustafa “godet” partnerët qeverisës, paralajmëron edhe zgjedhje

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar zgjedhje të reja në Kosovë, nëse nuk arriihet marrëveshja për presidentin e vendit. Duke i...

Bregovina: Kam aplikuar për 15 vende pune, jam thirrë vetëm tre herë

Betim Bregovina, person i cili ka të pamur të dobësuar tregon se rrallë gjen vende që plotësojnë infrastrukturë për të. Bregovina edhe pse ka dy...

Rusia do të hapë zyrën e ministrisë së mbrojtjes në Serbi për thellimin e marrëdhënieve ushtarake

Rusia ka autorizuar ministrinë e mbrojtjes për të hapur një zyrë në Serbi, sipas një dokumenti qeveritar, teksa Moska tenton të zgjerojë lidhjet ushtarake...

Shteti ia merr fëmijët nënës nga Drenasi që lejoi dhunimin e vajzës së saj 14-vjeçare

Javë më parë, një 14-vjeçare në Drenas dyshohet se u dhunua nga një burrë, ndërsa në dijeni ishte edhe nëna e saj e cila...

Qeveria synon ta shndërrojë Obiliqin në qytet të gjelbër

Qeveria e Kosovës po synon ta shndërrojë komunën e Obliqit në një qytet të gjelbër. Përkundër ndotjes së madhe nga termoelektranat e KEK-ut, ekzekutivi...

Qeveria synon ta shndërrojë Obiliqin në qytet të gjelbër

Qeveria e Kosovës po synon ta shndërrojë komunën e Obliqit në një qytet të gjelbër. Përkundër ndotjes së madhe nga termoelektranat e KEK-ut, ekzekutivi...
- Advertisement -

Editor Picks

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...