LAJME

- Advertisement -

Most Commented

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...

“Nesër në 15:00”, gjithçka që duhet të dini për tërheqjen e 10 % nga Trusti

Zëdhënësi i Fondit Pensional të Kosovës (TRUST), Jeton Demi ka dhënë detaje për mënyrën e aplikimit të qytetarëve për të tërhequr 10% e kontributeve...

Shoferi i Melihate Tërmkollit dhe Tomë Gashi përleshen pas debatit

Para pak minutash ka eskaluar debate mes Melihate Termkollit dhe avokatit Tomë Gashi.Debati në fjalë ka kaluar edhe në fyerje. Bëhet me dije se pas...

Avioni “enigmatik” nga Holanda solli në Kosovë futbollistet e këtij shteti

Një aeroplan special nga Holanda ka aterruar sot në orët e padites në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Dyshimet e para lidhur me këtë...

Pezullohet konkursi për 171 vende pune në KEK

Bordi i Përkohshëm i drejtorëve të KEK-ut sot ka mbajtur mbledhjen e parë zyrtare, të kryesuar nga Musa Misini dhe drejtorët Petrit Ibraj, Fadil...

Shpend Ahmeti i shqetësuar nga rritja e rasteve me COVID-19, bën apel për respektim të masave

Kryetari Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, pas një takimi me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se qëllimi i këtij takimi është bashkëpunimi...

Gjykata Themelore liron “Dervish Milicin”, dyshohej për krime lufte

Dervish Krasniqi, i njohur si “Dervish milici”, është liruar nga Burgu i Sigurisë së Lartë, ku ka qenë duke u mbajtur në paraburgim që...

Fushata republikane në Miçigan, shqiptarët pjesë e Lindjes së Mesme

Shqiptarët në Michigan janë ftuar që t’i bashkohen koalicionit të Lindjes së Mesme në përkrahje të presidentit të SHBA-së dhe kandidatit republikan për zgjedhjet...

Rritja e rasteve me Covid-19, Ahmeti paralajmëron krizë pas shtatë ditësh

Pas rritjes së rasteve me Covid-19, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, paralajmëron se pas shtatë apo dhjetë ditësh, në Kosovë do të ketë...

Aksident në Lupç, lëndohen katër persona

Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në fshatin Lupç. Mesditën e sotme ka ndodhur një aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë,...
- Advertisement -

Editor Picks

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...