LAJME

- Advertisement -

Most Commented

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

U njoftuan në Instagram, 13-vjeçarja nga Gjilani martohet e më pas rrihet nga kunata pse “nuk dinte të bënte kafe”

Aida (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë), 13-vjeçare e cila jeton në rrethinën e Gjilanit para pak muajve njohu...

UP-ja vendos për uljen e kushtit për 10 për qind

Sot Senati i Universitetit të Prishtinës, në mbledhjen e dytë të tyre për këtë vit akademik, vendosën në mënyrë unanime për uljen e kushtit...

1 mijë e 245 testime, 159 qytetarë rezultojnë pozitivë me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1 mijë e 245 testime për koronavirus. Nga këto mostra të marra, 159 raste kanë rezultuar pozitiv. Për fat...

Partia e Fatmir Limajt e pranon se “hajni” i dy milionë eurove është i subjektit të saj, kërkon të hetohet rasti

Nisma Socialdemokrate ka reaguar për “avullimin” e mbi dy milionë eurove nga Thesari i Shtetit. Përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, Nisma është...

I arrestuari për vjedhjen e 2 milionë eurove përkrahu PDK’në nëpër zgjedhje

PDK e LDK po e akuzojnë njëra-tjetrën se cilës i takon Labinot Gruda, zyrtari i arrestuar nën dyshimet për vjedhjen e 2 milionë eurove....

Biznesmeni i arratisur për vjedhjen e 2 milionë eurove nga Thesari është anëtar i NISMA-s

Rreth 2 milionë euro janë “avulluar” nga Thesari i Shtetit, prer Ministrisë së Infrastrukturës në llogari të një operatori ekonomik, raporton GazetaBlic.Sipas burimeve të...

Asnjë mjek s’e kuptonte origjinën e sëmundjes së saj, 18-vjeçarja studion mjekësi dhe diagnostikon veten

Është historia e Israa Altayeh, një vajzë jordaneze që vuante nga dhimbje të forta të kyçeve, humbje të vetëdijes dhe simptoma të tjera të...

Vjedhja e 2.1 milionë eurove, Komuna e Drenasit: I dyshuari nuk është pjesë e PDK-së dhe komunës

Komuna e Drenasit ka reaguar lidhur me rastin e vjedhjes së 2.1 milionë eurove nga Ministria e Financave dhe emrin e personit i cili...
- Advertisement -

Editor Picks

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...