BOTA

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...

“Nesër në 15:00”, gjithçka që duhet të dini për tërheqjen e 10 % nga Trusti

Zëdhënësi i Fondit Pensional të Kosovës (TRUST), Jeton Demi ka dhënë detaje për mënyrën e aplikimit të qytetarëve për të tërhequr 10% e kontributeve...

Podujeva thyen tabunë e bastioneve politike, priten ndryshime dramatike të pushteteve në zgjedhjet e ardhshme lokale

Fatin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në komunën e Podujevës, komunë kjo që llogaritej bastion i saj, do të mund ta kenë edhe...
- Advertisement -
- Advertisement -

Most Commented

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...

“Nesër në 15:00”, gjithçka që duhet të dini për tërheqjen e 10 % nga Trusti

Zëdhënësi i Fondit Pensional të Kosovës (TRUST), Jeton Demi ka dhënë detaje për mënyrën e aplikimit të qytetarëve për të tërhequr 10% e kontributeve...

Aromë lufte”, 3000 ushtarë amerikanë dërgohen në Lindjen e Mesme- Nisen edhe dy luftanije britanike

Duke u lutur dhe duke puthur medalionet, mbi 3000 ushtarë amerikanë janë nisur drejt Lindjes së Mesme, aty ku situata mund të përshkallëzojë në...

Koalicioni i udhëhequr nga Amerika mohon se ka kryer sulm të ri në Irak

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, që lufton kundër grupit Shteti Islamik (ISIS), bëri të ditur të shtunën se nuk ka kryer sulme...

Ky është çmimi i dronit që përdori Amerika ndaj Iranit

MQ-9 Reaper i cili ndryshe njihet edhe me emrin “Predator B” është droni me të cilin Shtetet e Bashkuara të Amerikës ekzekutuan drejtuesin e...

SHBA, Irani, Turqia, Rusia dhe Izraeli: Skenaret e frikshme të një lufte globale pas eliminimit të Soleimanit

Irani është zotuar për një “hakmarrje shkatërruese” ndaj forcave amerikane për ekzekutimin e komandantit Qassem Soleimani – duke e lënë Lindjen e Mesme në...

Ish-gazetarja thotë se Trump-i e kishte ftuar në zyrë për t’u puthur

Ish-gazetarja e televizionit “Fox News”, Courtney Friel, i është bashkuar listës së dhjetëra grave që e kanë akuzuar presidentin amerikan, Donald Trump, për sjellje...

Trump po hante akullore, kur u përhap lajmi për vrasjen e gjeneralit iranian

Në momentin që u përhap lajmi për vrasjen e Qassem Soleimanit, presidenti amerikan Donald Trump ishte duke darkuar te klubi i tij në Mar-a-Lago,...

S’ka hajgare me Amerikën – Mijëra ushtarë dërgohen në Lindje të Mesme

Forcat e SHBA-së në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë vrarë gjeneralin e Iranit, Qassim Soleimani. Pas kësaj vrasje, situata në mes...

Publikohen pamjet 3D: Kështu u vra nga Amerika gjenerali iranian

Janë publikuar në internet pamjet 3D të vrasjes së gjeneralit të Gardës Revolucionare të Iranit nga forcat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjenerali Qasem...
- Advertisement -

Editor Picks

HALIL THAÇI KANDIDAT NGA KASTRIOTI PËR ZGJEDHJET E 14 SHKURTIT

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot ka propozuar kryetarin e qendrës Halil Thaçin kandidat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Strukturat e...

Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e...

Albright: Kosovës nuk mund t’i thuhet bëni të gjitha vet

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Medeleine Albright në një konferencë dyditore në kuadër të Javës së Gruas, ku po merr pjesë edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga,...
- Advertisement -