Bayerni tregohet i pamëshirshëm, ‘vulosë’ sezonin e DËSHTUAR të Barcelonës

- Advertisement -

Bayern Munich janë skuadra e radhës që sigurojnë gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve për sezonin 2019/2020.

Kampionët e Bundesligës kanë regjistruar një paraqitje të jashtëzakonshme, duke mposhtur Barcelonën 8:2, me këta të fundit që pësojnë një nga humbjet më të thella viteve të fundit në Ligën e Kampionëve.

Se do të ishte një natë e paharruar për gjermanët, e tregoi goli i shënuar që në minutën e 4’, nga Thomas Muller, i cili pranoi një asistim nga Robert Lewandowski, shkruan lajmi.net.

Ende pa ‘mbaruar’ festimi i Bayern Munich, Barcelona arriti të barazonte, kur David Alava devijoi një top drejt portës së portierit Manuel Neuer, për 1:1. E gjitha kjo ndodhi në minutën e 7’.

Vazhdimi i pjesës së parë solli dominim të plotë të Bayern Munich, që realizoi edhe tri gola të tjerë.

Ivan Perisic fillimisht riktheu epërsinë e bavarezëve, duke shënuar në minutën e 22’, ndërsa Sergei Gnabry në minutën e 28’, realizoi për 1:3.

Një pjesë të parë të mrekullueshme e vulosi Thomas Muller, kur në minutën e 31’, shënoi për 1:4.

Pjesa e dytë solli edhe pesë gola, me Bayern Munich që rriti avantazhin ndaj Barcelonës.

Luis Suarez në minutën e 57’, ngushtoi epërsinë në 4:2, para se Bayerni të shënonte edhe tri gola të tjerë.

Joshua Kimmich, Robert Lewandowski dhe Philippe Coutinho (x2), shënuan për 8:2, për një debakël të paparë dhe të pa menduar për Barcelonën./

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Lexo

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...
- Advertisement -

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Related News

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Ekskluzive: Ky është bordi i ri i KEK-ut

Qeveria e Republikës ka shkarkuar bordin e KEK-ut. Kësisoj, menjëherë ka marrë vendim që të emëroj bordin e ri. Indeksonline ka mësuar emrat e tyre: Musa...
- Advertisement -