Articles written by:

Press Kosova

4369 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Nadal në çerekfinale të Australian Open, pas fitores drithëruese ndaj Kyrgios

Rafael Nadal ka kaluar në çerekfinale të Australian Open, pas triumfit drithëruese në katër sete kundër Nick Kyrgios të hënën në Melbourne. Numri një i...

Ajaxi do t’i marrë 10 për qind të parave të shitjes së Eriksenit

Raportohet se Tottenhami do ta shesë përfaqësuesin danez për 20 milionë euro, ndërsa Ajaxi do t’i marrë 2 milionë nga kjo shumë Ajaxi do...

Kërkohet ndalimi i procedurës për ‘rikthimin e virgjërisë’ në Britaninë e Madhe

Operacioni për ‘rikthimin e virgjërisë’ është bërë fenomen për shoqërinë. Aktivistët po i bëjnë thirrje qeverisë britanike që të ndalohet ky lloj operacioni. Shumë gra myslimane...

Përqafime emocionuese për LeBron James me të arritur në Los Angeles pas vdekjes së Kobe Bryant

Një aksident fatal me helikopterin e tij priva, i ka marrë jetën në mënyrë tragjike në moshën 41-vjeçare ish basketbollistit legjendar amerikan, Kobe Bryant. Ai ishte duke udhëtuar...

Mjegulla ia mori jetën legjendës së NBA-së Kobe Bryant, mësohen 9 viktimat

Mjegulla duket se ka qenë shkaktarja e aksidentit tragjik që i morri jetën legjendës së basketbollit amerikan Kobe Bryant vajzës së tij 13 vjeçe...

Reagimet për vdekjen e Koby Bryant: “S’mund të jetë e vërtetë…”

Ylli i basketbollit, Kobe Bryant, ka vdekur në një aksident me helikopter në Los Angeles. Kështu raporton TMZ, që shkruan se së bashku me të...

A e ndalon maska higjenike përhapjen e viruseve? ​

Parandalimi i infeksioneve me anë të maskës kirurgjikale. Përdorimi i maskave kirurgjikale për të parandaluar infeksionin është i popullarizuar në shumë vende të botës, veçanërisht...

Nëse dylli i veshit tuaj është këso ngjyre, urgjent te mjeku

Ngjyra e dyllit nga veshët mund të tregojë mjaft për shëndetin tuaj, ndërkohë qe se çfarë ato ngjyra mund të tregojnë. E verdha është më...
- Advertisement -

Editor Picks

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...