Articles written by:

Press Kosova

3798 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

Zemaj: Situata me COVID-19 është e menaxhueshme

Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se...

Plagosje me armë zjarri në Vushtrri, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në komunën e Vushtrrisë. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur...

BE rezervon 400 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Komisioni Europian njoftoi sot se ka rezervuar në emër të vendeve anëtare të BE-së deri në 400 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër...

Reagojnë ‘Pishtarët’, pasi KELKOS mirëpriti nismën për formimin e komisionit hetimor për Hidrocentrale

Organizata Joqeveritare ‘Pishtarët’ ka reaguar në Facebook pasi KLEKOS Energy ka mirëpritur nismën për krijimin e një komisioni hetimor për hidrocentralet.Sipas Pishtarëve, kompania KELKOS...

Perezi ia uron ditëlindjen Ronaldos: Urime lojtari më i mirë në botë, të kujtojmë përherë

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ia ka uruar ditëlindjen e 35-të ish-lojtarit të vet, Cristiano Ronaldos, duke e quajtur atë si lojtarin më...

Hadërgjonaj: Mendoj se e solla motin e Anglisë në Stamboll

Florent Hadërgjonaj u transferua gjatë janarit në Kasimpasa nga Huddersfieldi, shkruan Gazeta Express. Futbollisti kosovar u largua nga Anglia, e cila njihet për motin e ligë dhe reshjet...

Abidal: Barcelona s’i bëri ofertë Xavit për ta zëvendësuar Valverden

Drejtori sportiv i Barcelonës, Eric Abidal, ka thënë se klubi nuk i bëri asnjë ofertë formale Xavi Hernandezit për ta marrë postin e trajnerit...

Ighalo: Rashfordi, lojtari më i mirë në Evropë për momentin

Odion Ighalo thotë se Marcus Rashfordi mund të jetë lojtari më i mirë në Evropë për momentin, por beson se ai vetë do të...

Zidane, për krizën në Barcelonë: Ata do të jenë konkurrentë deri në fund

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është i sigurt se kriza institucionale në Barcelona nuk do të ketë ndikim në lojën e katalonasve, nga...

Gjashtë klube të Premierligës e duan Muriqin

Sulmuesi kosovar mund të transferohet në Premierligën angleze gjatë verës që vjen. Atë e duan edhe në Francë dhe në Gjermani Klubet angleze i janë...

“Manchester Unitedi s’është më tërheqës për sulmuesit më të mirë në botë”

Kalimi i Odion Ighalos në Manchester United në ditën e fundit të afatit kalimtar të futbollistëve është dëshmi se ky klub nuk është më...

Rummenigge: Guardiola donte të luante me Neuerin në mesfushë

Pep Guardiola ishte i etur për ta vendosur portierin Manuel Neuer në lojë si mesfushor, gjatë kohës së tij në Bayern Munich, dhe një...
- Advertisement -

Editor Picks

Zemaj: Situata me COVID-19 është e menaxhueshme

Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se...

Plagosje me armë zjarri në Vushtrri, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në komunën e Vushtrrisë. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur...

BE rezervon 400 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Komisioni Europian njoftoi sot se ka rezervuar në emër të vendeve anëtare të BE-së deri në 400 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër...