Articles written by:

Press Kosova

3802 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

5 ushqime për të rritur hormonet e lumturisë tuaj

Në ndjekjen e pafundme të lumturisë, ne jemi gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja për të rritur gëzimin natyrshëm. Ushqimet që hamë kanë shumë...

Vjollca Shala emërohet U.D. e Kryeshefit Ekzekutiv të Postës

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës, sot ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën ka pranuar dorëheqjen e dy zyrtarëve...

Këto janë komunat ku u konfirmuan 142 rastet e reja me koronavirus në Kosovë

Edhe 142 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Si rëndom, edhe kësaj radhe Prishtina prinë me më...

Ish -Ministri Lluka thotë se ka marrë vaksinën ruse, pastaj bën një shpjegim

Ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, sot gjatë ditës në llogarinë e tij zyrtare në twitter ka thënë se bashkë me familjen e tij...

Vdes aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje

Ka ndërruar jetë Rifat Gola. Ai, që nga ditët e para ka qenë aktiv ne çdo aktivitet të Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin e ka bërë të...

Mbi 100 dashnore dhe 3 ton para, historia e njeriut më të korruptuar në Kinë

Mbi 100 dashnore dhe tre ton para janë `pasuria` e zbuluar për njeriun më të korruptuar të Kinës, i cili shumë shpejt do të...

Modeli shqiptar paralizohet në fytyrë, kërkon ndihmë për operim

Mirlind Morina ka nevojë për ndihmën tuaj. Mirlind Morina është emër që karrierën në botën e modës po e zhvillon jashtë trojeve shqiptare, shkruan lajmi.net. Ai...

Vdes drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi – ishte i infektuar me koronavirus

Drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi, ka ndërruar jetë, të martën. Jusufi ishte i infektuar me Covid-19, dhe ka vdekur në Shkup. Lajmin për vdekjen e...

I keni pasur këto shenja? E keni kaluar koronavirusin pa e ditur

Të gjithë dëshirojmë të dijmë nëse e kemi kaluar apo jo Covid-19, madje shumë prej nesh dyshojmë se e kemi kaluar për shkak të...

Roja bregdetare greke qëllon drejt jahtit turk, Athina zyrtare: Do mbrojmë sovranitetin tonë

Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e rojës Bregdetare të ishullit të Rodos, në Greqi gjatë patrullimit të saj në zonën e detit...

Pse flokët tuaj bëhen shpejt me yndyrë?

Nëse keni vërejtur që flokët tuaj janë me yndyrë ditën pas larjes, dhe përveç kësaj, duket shumë e pajetë, ka shumë të ngjarë të...

Edhe sot bilanc tragjik në Kosovë, 13 persona vdiqën nga koronavirusi

Ka shkuar në 354 numri i përgjithshëm i viktimave në Kosovë nga koronavirusi. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se në...
- Advertisement -

Editor Picks

5 ushqime për të rritur hormonet e lumturisë tuaj

Në ndjekjen e pafundme të lumturisë, ne jemi gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja për të rritur gëzimin natyrshëm. Ushqimet që hamë kanë shumë...

Vjollca Shala emërohet U.D. e Kryeshefit Ekzekutiv të Postës

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës, sot ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën ka pranuar dorëheqjen e dy zyrtarëve...

Këto janë komunat ku u konfirmuan 142 rastet e reja me koronavirus në Kosovë

Edhe 142 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Si rëndom, edhe kësaj radhe Prishtina prinë me më...