Articles written by:

Press Kosova

4369 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

1 mijë e 245 testime, 159 qytetarë rezultojnë pozitivë me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1 mijë e 245 testime për koronavirus. Nga këto mostra të marra, 159 raste kanë rezultuar pozitiv. Për fat...

Fjolla konfirmon lídhjen me biznesmenin, ish-gruaja e tij e màllkon (FOTO)

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina, i habíti të gjithë një ditë më parë, pasi u shfàq në rrjetet sociale krah partnerit të ri, me...

Partia e Fatmir Limajt e pranon se “hajni” i dy milionë eurove është i subjektit të saj, kërkon të hetohet rasti

Nisma Socialdemokrate ka reaguar për “avullimin” e mbi dy milionë eurove nga Thesari i Shtetit. Përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, Nisma është...

Kujdes ku vini duart! Këto vende janë burim sëmundjesh

Këto vende janë burime infeksioni dhe duhet kujdesur për shëndetin tuaj. Me përhapjen e COVID-19 është më e rëndësishme se kurrë të bëni kujdes se...

I arrestuari për vjedhjen e 2 milionë eurove përkrahu PDK’në nëpër zgjedhje

PDK e LDK po e akuzojnë njëra-tjetrën se cilës i takon Labinot Gruda, zyrtari i arrestuar nën dyshimet për vjedhjen e 2 milionë eurove....

Biznesmeni i arratisur për vjedhjen e 2 milionë eurove nga Thesari është anëtar i NISMA-s

Rreth 2 milionë euro janë “avulluar” nga Thesari i Shtetit, prer Ministrisë së Infrastrukturës në llogari të një operatori ekonomik, raporton GazetaBlic.Sipas burimeve të...

Asnjë mjek s’e kuptonte origjinën e sëmundjes së saj, 18-vjeçarja studion mjekësi dhe diagnostikon veten

Është historia e Israa Altayeh, një vajzë jordaneze që vuante nga dhimbje të forta të kyçeve, humbje të vetëdijes dhe simptoma të tjera të...

Vjedhja e 2.1 milionë eurove, Komuna e Drenasit: I dyshuari nuk është pjesë e PDK-së dhe komunës

Komuna e Drenasit ka reaguar lidhur me rastin e vjedhjes së 2.1 milionë eurove nga Ministria e Financave dhe emrin e personit i cili...
- Advertisement -

Editor Picks

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...