Articles written by:

Press Kosova

4128 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

Tayna nuk po ndalet, pasi doli pa reçipeta tani provokon edhe me një tjetër paraqitje

Tayna erdhi edhe me një tjetër imazh provokues. Reperja e njohur shqiptare Tayna i ka hequr pothuajse të gjitha për një foto artistike në rrjete...

Gjuriq i reagon Hotit për njohjen e ndërsjellë: Mos flisni kotësira

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se Kryeministri, Avdullah Hoti, po mashtron popullin e tij, por edhe ndërkombëtarët...

Viti i ri akademi fillon më 1 tetor, ligjëratat do të mbahen online

Studentët e vitit të parë nuk do të fillojë ligjëratat për shkak që akoma nuk ka përfunduar procesi i regjistrimit. Më 1 tetor do të...

Britania e Madhe planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën antiCOVID-19

Gazeta britanike ‘Financial Times’ njoftoi se do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe, gjatë së cilës vullnetarët do të infektohen qëllimisht...

Enca Haxhia ngacmon fansat me foton e realizuar nga prapa në pishinë

Enca sërish ngacmoi imagjinatën e ndjekësve. Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, është shfaqur sërish shumë provokuese në Instagram, shkruan gazeta Me ndjekësit në këtë rrjet...

Zyrtare: Viti i ri shkollor fillon më 14 shtator

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, si dhe përfaqësues të Zyrës së Kryeministrit, IKShPK-së, ShSKUK-së, SBAShK-ut, Këshillit të...

Çaji nga lëvozhgat e brendshme të arrave, shpëtim për duhanpirësit

Me përdorimin afatgjatë vepron edhe në rregullimin e shtypjes së lartë të gjakut. Arrat shpesh i përdorim në ushqim, apo si pjesë e recetave për...

Lajçak flet për rezultatet e takimit të sotëm me Skender Hysenin dhe Gjuriqin në Bruksel

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka folur për takimin e sotëm që ka pasur me delegacionet teknike të Prishtinës dhe...

Mbytje, sëmundje, vdekje: 3 ëndrrat më të zakonshme dhe kuptimi i tyre

Dëshironi të dini se çfarë do të thotë nëse ëndërroni që dikush ju ndjek ose që jeni xhveshur në publik? Më poshtë lexoni për...

“Jam duke menduar për ty”, modelja amerikane provokon keq me foton e fundit

Modelja amerikane ka pozuar tejet seksi. Modelja amerikane, Kinsey Wolanski, vazhdon të jetë shumë e komentuar në media, shkruan lajmi.net. Që kur u fut në fushë...

Zgjatet afati për paraqitjen e kërkesave për ristrukturim të kredive

Në mbledhjen e sotme të Bordit Ekzekutiv të BQK-së u mor vendimi për zgjatjen e afatit deri më datë 30 shtator 2020 për paraqitjen...

126 foshnje në Mbretërinë e Bashkuar u pagëzuan me emrin Dua gjatë vitit të kaluar

Një numër i madh i fëmijëve janë pagëzuar me emrin Dua. Sipas të dhënave të fundit Dua Lipa dhe ylli i “Star Wars”, Kylo Ren...
- Advertisement -

Editor Picks

Tayna nuk po ndalet, pasi doli pa reçipeta tani provokon edhe me një tjetër paraqitje

Tayna erdhi edhe me një tjetër imazh provokues. Reperja e njohur shqiptare Tayna i ka hequr pothuajse të gjitha për një foto artistike në rrjete...

Gjuriq i reagon Hotit për njohjen e ndërsjellë: Mos flisni kotësira

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se Kryeministri, Avdullah Hoti, po mashtron popullin e tij, por edhe ndërkombëtarët...

Viti i ri akademi fillon më 1 tetor, ligjëratat do të mbahen online

Studentët e vitit të parë nuk do të fillojë ligjëratat për shkak që akoma nuk ka përfunduar procesi i regjistrimit. Më 1 tetor do të...