Articles written by:

Press Kosova

4369 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

17 llogaritë në të cilat u shpërndanë paratë e vjedhura nga Thesari

Pas transferimit ilegal të dy milionë e 77 mijë eurove nga Thesari i Shtetit në llogarinë e kompanisë private LDA Group SH.P.K më 9...

Kur kamarierja të thyen brinjët

Sikur këta dy klientë të dehur ta dinin se me ç’kamariere kishin të bënin, do rrinin sus para saj. Por ata, edhe nga pija e...

Përfundon ekzaminimi i mjekëve zviceranë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, Gashi jep detaje

Ekspertët e Qendrës Universitare Romande të Mjekësisë Ligjore në Zvicër – Lausanne të cilët kanë ardhur në Kosovë për të hetuar vdekjen e Astrit...

Përleshje fizike në një fshat të Vitisë, lëndohen shtatë persona

Shtatë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një përleshjeje fizike që ka ndodhur sot në fshatin Sllatinë e Epërme të Vitisë në...

“Dy shtete, dy shtete…”, “mos e përdor më”, Vuçiq nxehet keq me Hotin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është nxehur fort në diskutimin e sotëm pasi që kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në mënyrë të përsëritur i...

Zafa e quan “racë të poshtër” Demin: S’mundem që me “snajperk” t’i ruaj sistemet e çdo institucioni!

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Zafir Berisha ka reaguar ndaj analistit, Agron Demi, rreth çështjes së vjedhjes së 2 milionë eurove . Madje, këtë...

U njoftuan në Instagram, 13-vjeçarja nga Gjilani martohet e më pas rrihet nga kunata pse “nuk dinte të bënte kafe”

Aida (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë), 13-vjeçare e cila jeton në rrethinën e Gjilanit para pak muajve njohu...

UP-ja vendos për uljen e kushtit për 10 për qind

Sot Senati i Universitetit të Prishtinës, në mbledhjen e dytë të tyre për këtë vit akademik, vendosën në mënyrë unanime për uljen e kushtit...
- Advertisement -

Editor Picks

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...