Akuza e LVV-së: Xhafer Gashi ia dha ndërtimin e sheshit shokut të tij

- Advertisement -

Lëvizja Vetëvendosje në Obiliq e ka akuzuar kryetarin e Komunës Xhafer Gashin se ia ka dhënë ndërtimin e sheshit kompanisë së shokut të tij.Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Aziz Bici, në emisionin “Jeta në Komunë” të moderuar nga Jeta Xharra akuzoi kryetarin Xhafer Gashi se ia ka dhënë tenderin për ndërtimin e sheshit të qytetit shokut të tij.“Operatori që është duke e ndërtuar sheshin është bukur shok i kryetarit

. Bile ia ka dhanë në mënyrë jotransparente edhe gurthyesin. S’po përmendi emra sepse e di kryetari. Pa konkurrencë ia jep tenderët. Madje kualiteti është i dobët. Ma shumë se dy vjet me i dhanë operatorit me kry një punë që zgjatë 6 muaj”, tha Azizi Bici gjatë emisionit.

Aziz Bici, LVV. Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com
Akuza e LVV-së: Xhafer Gashi ia dha ndërtimin e sheshit shokut të tij
Taulant Osmani
Taulant Osmani
15.10.2020 – 23:48
Lëvizja Vetëvendosje në Obiliq e ka akuzuar kryetarin e Komunës Xhafer Gashin se ia ka dhënë ndërtimin e sheshit kompanisë së shokut të tij.Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Aziz Bici, në emisionin “Jeta në Komunë” të moderuar nga Jeta Xharra akuzoi kryetarin Xhafer Gashi se ia ka dhënë tenderin për ndërtimin e sheshit të qytetit shokut të tij.“Operatori që është duke e ndërtuar sheshin është bukur shok i kryetarit. Bile ia ka dhanë në mënyrë jotransparente edhe gurthyesin. S’po përmendi emra sepse e di kryetari. Pa konkurrencë ia jep tenderët. Madje kualiteti është i dobët. Ma shumë se dy vjet me i dhanë operatorit me kry një punë që zgjatë 6 muaj”, tha Azizi Bici gjatë emisionit.Ndërsa kryetari Gashi ka ftuar organet e hetuesisë që ta hetojnë rastin deri në fund.“Projekti ka qenë për 24 muaj. Procesi ka shkuar sipas ligjeve. Ndryshe nuk bën me ndodhë. I ftoj organet e drejtësisë dhe hetuesisë me ardhë me hetu këtë punë”, tha kryetari Gashi në lidhje me akuzat e asamblistit Bici.Të ftuar në studio janë edhe tre asamblistë, dy prej tyre nga opozita, Aziz Bici nga Vetëvendosje dhe Nazmi Gashi nga Nisma Socialdemokrate si dhe nga pozita – kryesuesi i Kuvendit Komunal të Obiliqit, Burim Gërguri

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Lexo

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...
- Advertisement -

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Related News

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton për shkakun e vdekjes së gjyqtarit Bashkim Beshi

Është ndarë nga jeta sot në moshën 52 vjeçare gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir. Ky i fundit duke komentuar...

Vazhdon përplasja në distancë, Hoti i përgjigjet sërish akuzave të Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur edhe njëherë kritikave të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj për shuarjen e Taskë Forcës Speciale kundër...

Ekskluzive: Ky është bordi i ri i KEK-ut

Qeveria e Republikës ka shkarkuar bordin e KEK-ut. Kësisoj, menjëherë ka marrë vendim që të emëroj bordin e ri. Indeksonline ka mësuar emrat e tyre: Musa...
- Advertisement -