Abrashi: Albin Kurti po frikësohet që ta marr pozitën e kryeministrit

Deputeti nga radhët e LDK-së, Arban Abrashi beson se vonesat për formimin e qeverisë janë për shkak se Albin Kurti po frikësohet ta marr postin e kryeministrit.

Në një status në Facebook, Abrashi ka mohuar raportimet në media se deputetët e LDK-së janë kundër koalicionit me VV-në.

Abrashi në një replikë që e ka bërë në një koment ka thënë se Kurti po frikëoshet që ta marr postin e kryeministrit.

“…personalisht ende besoj qe Albini po frikesohet te merr poziten e KM-se, e po ja len fajin LDK-se.” , ka thënë Abrashi.

Të fundit

Genc Prelvukaj dhe Sinan Vllasaliu publikojnë këngën “Hallall e ke”

Ka disa ditë që është paralajmëruar bashkëpunimi në mes dyshes Sinan Vllasaliu dhe Genc Prelvukaj. Ata tashmë e kanë lansuar këngën e tyre të re...

IKShP: Ju lutemi mos dilni aty ku ka grumbuj njerëzish, mund të shkaktoni shpërthim epidemik!

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, sërish u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve,  që të mos dalin jashtë shtëpive të tyre, transmeton...

Presidenti ua kërkoi mandatarin, kjo është përgjigja nga VV

Partia e parë e dalë nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, Lëvizja Vetëvendosje do të duhet që të propozojë një mandatar të ri, pas mocionit...

SHITËSIT E FIDANËVE NË KRUSHË KONFIRMOHEN ME KORONAVIRUS, KËRKOHET QË BLERËSIT TË PARAQITEN NË QKMF

Kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe, Selami Hoti, ka njoftuar qytetarët se dy shitës të fidanëve në Malishevë kanë rezultuar pozitivë për...

“E shpëtuam babën”, Mozzik me fjalë prekëse nga spitali

Dy reperët e njohur shqiptar, Mozzik dhe Getinjo, së fundmi janë përballur me diçka shumë të rëndë. Babai i tyre Gazmend Aliu ka pësuar infarkte...