​Haxhiu: S’ka dialog me Serbinë pa zgjedhje demokratike paraprakisht

- Advertisement -

Ish-ministrja e Drejtësisë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se rrëzimi i qeverisë Kurti dhe përmbysja e vullnetit të 6 tetorit tregon qartë se kryeministri Avdullh Hoti dhe koordinatori shtetëror për dialogun Skender Hyseni janë pjesë e projekteve të rrezikshme të presidentit Hashim Thaçi.

Ajo në një postim në Facebook ka akuzuar Qeverinë Hoti se kanë zbatuar kërkesat e Serbisë duke hequr reciprocitetin dhe duke hequr dorë nga anëtarësimet në organizmat ndërkombëtar.

“Këto janë premisat e një pazari të keq. Ndërkohë janë mbajtur disa seanca ku Hoti lëre që nuk ka as mbështetje as platformë e nuk ka krijuar as unitet, por nuk ka treguar as më të voglën fjalë se çfarë po bisedohet në këto negociata. Ai po thotë që platformë është kushtetuta ndërkohë ndër fjalët e para që ka thënë është se Asociacioni është obligim”, ka shkruar Haxhiu.

Për më tepër, Haxhiu thotë se marrëveshjet e dëmshme nuk mund të gjejnë zbatim në Republikën e Kosovës.

“Nuk mundet një qeveri ilegale, ilegjitime të sjellë marrëveshje e aq më pak persona që nuk kanë marrë as më të voglin besim qytetarë të përfaqësojnë Kosovën. Kjo gjë ka marrë fund. Ata mund të shëtitin gjithandej, por pazaret këtu nuk kanë vend. Nuk mund të ketë dialog të mirëfilltë pa zgjedhje demokratike paraprakisht”, është shprehur Haxhiu. /

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Lexo

Ish -Ministri Lluka thotë se ka marrë vaksinën ruse, pastaj bën një shpjegim

Ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, sot gjatë ditës në llogarinë e tij zyrtare në twitter ka thënë se bashkë me familjen e tij...
- Advertisement -

Zemaj: Situata me COVID-19 është e menaxhueshme

Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se...

Plagosje me armë zjarri në Vushtrri, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në komunën e Vushtrrisë. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur...

BE rezervon 400 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Komisioni Europian njoftoi sot se ka rezervuar në emër të vendeve anëtare të BE-së deri në 400 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër...

Related News

Ish -Ministri Lluka thotë se ka marrë vaksinën ruse, pastaj bën një shpjegim

Ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, sot gjatë ditës në llogarinë e tij zyrtare në twitter ka thënë se bashkë me familjen e tij...

Zemaj: Situata me COVID-19 është e menaxhueshme

Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj rreth menaxhimit të situatës me COVID-19. Ai ka thënë se...

Plagosje me armë zjarri në Vushtrri, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në komunën e Vushtrrisë. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur...

BE rezervon 400 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Komisioni Europian njoftoi sot se ka rezervuar në emër të vendeve anëtare të BE-së deri në 400 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër...

Reagojnë ‘Pishtarët’, pasi KELKOS mirëpriti nismën për formimin e komisionit hetimor për Hidrocentrale

Organizata Joqeveritare ‘Pishtarët’ ka reaguar në Facebook pasi KLEKOS Energy ka mirëpritur nismën për krijimin e një komisioni hetimor për hidrocentralet.Sipas Pishtarëve, kompania KELKOS...
- Advertisement -